News

Dzień Dziecka Utraconego 2021 – relacja

Jak co roku 15-tego października spotkaliśmy się na wspólnej Mszy z okazji obchodów Dnia Dziecka Utraconego. Od kilku lat uroczystość ta odbywa się w kościele pw. bł. Piotra Jerzego Frassatiego w Lublinie. W tym roku, dzięki transmisji online, dołączyło do nas wiele osób z całego świata.

Tradycyjnie już obecność naszych dzieci symbolizowały świece zapalone przez rodziców i ustawione blisko ołtarza. Podobnie, jak w ubiegłych latach, rodzice wpisywali imiona swoich dzieci do Księgi Dzieci Utraconych, która w trakcie Mszy św. została zaniesiona w darach.

Dzień Dziecka Utraconego (15.10) jest dla nas również rozpoczęciem cyklu dziewięciu spotkań dla rodziców którzy utracili swoje dzieci na różnych etapach życia. Kolejne spotkania odbywają się w pierwsze soboty miesiąca o godz. 14:00 w kościele pw. PJ Frassatiego (listopad-czerwiec). Zwykle po Mszy Św. odbywają się spotkania przy herbacie i ciastku gdzie rodzice mogą się podzielić swoim doświadczeniem i wzajemnie wspierać w przeżywaniu żałoby.
Tegoroczne hasło „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie” będzie nam również towarzyszyło w czasie weekendowych rekolekcji, które planujemy zorganizować w maju przyszłego roku.

Ten rok jest dla nas szczególny również dlatego, że rozpoczęliśmy zbiórkę pieniędzy na budowę Pomnika Dziecka Utraconego w Lublinie. Dzięki hojności uczestników Mszy udało nam się uzbierać do puszek 592 zł.
Zachęcamy do zapoznania się z ideą budowy pomnika i jednocześnie prosimy o wsparcie tego dzieła.