Rzeźba w swojej koncepcji zbliżona jest do przedstawień sepkularnych. Przedstawia pochylonego Jezusa z wyciągniętą prawą dłonią w stronę kroczącego do niego dziecka, jakby chciał je przyjąć w swoje ramiona. Postać dziecka ukazana tyłem znajduje się w części centralnej przedstawienia. Dziecko zmierza ku zbawicielowi pewnie, z wysoko uniesionymi rączkami. Po prawej stronie znajduje się przedstawienie rodziców. Matka nie mogąc się pogodzić ze stratą dziecka wyciąga ku niemu swoją dłoń , a ojciec ogarnia ją ramieniem. Jezus ma położoną lewą dłoń na głowie mężczyzny. Ten gest ma wyrażać, że rodzice po stracie dziecka nie są sami ze swym bólem i że utracone przez nich dziecko, nie zmierza w nicość tylko w stronę kochającego Boga.
Przed tą sceną chcemy umieścić małą ławeczkę tak by można było na niej usiąść, pozostawić za sobą świat i zanurzyć się w tajemnicy straty dziecka, w tajemnicy cierpienia i sensu naszego życia.
Pomnik będzie się składał z trzech części: cokołu pod przedstawienie rzeźbiarskie, części nagrobnej ze zdejmowaną płytą nad częścią grzebalną, usytuowaną równolegle do traktu i siedziska. Będą one wykonane z granitu polerowanego, który będzie pięknie kontrastował z ciepłą, matową rzeźbą z piaskowca. Miejsce wokół pomnika będzie wyłożone kostką granitową.
Relacja z postępów prac
Etap 1- zakup miejsca, postawienie krzyża- ZREALIZOWANY
Etap 2- Projekt pomnika- ZREALIZOWANY
Etap 3– budowa pomnika- TRWA ZBIÓRKA
Dokładna lokalizacja: Cmentarz na Majdanku, Lublin- Adres grobu: S8 Z18 rząd 2, numer 3i4.