News

Przygotowania do Uroczystości Wszystkich Świętych

Grób Dziecka Utraconego, to nie tylko sam pomnik, o którego budowę zabiegamy, ale przede wszystkim miejsce, w którym rodzice mogą wypłakać swój ból po wielkiej stracie. Właśnie tutaj można zapalić świeczkę, która nierzadko jest jedynym symbolem poczętego życia, które zgasło zbyt wcześnie, żeby świat się o nim dowiedział. Takie miejsce, w którym da się poczuć, że wielu innych rodziców przeżywa ten sam ból, bo z tego samego powodu zostawiają tutaj kwiaty, światełka, symboliczne pamiątki. Miejsce, które pomaga w przeżywaniu żałoby, do której prawo mają wszyscy rodzice, również ci, którzy stracili swoje dziecko na bardzo wczesnym etapie ciąży. Miejsce ważne zwłaszcza dla tych rodziców, którzy z bardzo różnych powodów nie mają grobu swojego dziecka lub ten grób znajduje się gdzieś daleko.

Doskonale rozumiemy ból niezrozumienia ze strony najbliższego otoczenia i jak trudno jest przeżywać swoją stratę w samotności. Cieszymy się, że w Lublinie zawiązała się wspólnota rodziców, którzy modlą się wspólnie na comiesięcznych mszach św. i dążą do powstania miejsca, które ma służyć rodzicom i całym rodzinom w przeżywaniu cierpienia.

Wierzymy, że Uroczystość Wszystkich Świętych to wyjątkowy dzień, w którym wspominamy nasze dzieci. Staramy się dbać o nasze lubelskie miejsce pamięci o utraconych dzieciach i zapraszamy do odwiedzenia cmentarza na Majdanku.

Cmentarz na Majdanku, Lublin
Adres grobu: S8 Z18 rząd 2, numer 3i4.

Poniżej link do dokładnej lokalizacji:
PINEZKA

Z utęsknieniem czekamy, aż w tym symbolicznym miejscu powstanie pomnik symbolizujący stratę dziecka, a przy nim ławeczka, na której będzie można posiedzieć, pomyśleć, powspominać, pomodlić się czy po prostu popłakać.

Zachęcamy do wsparcia dzieła budowy pomnika: https://wspieram.oaza.pl/campaigns/budowa-grobu-dziecka-utraconego-w-lublinie/